مسابقات

نحوه برگزاری مسابقات

نحوه برگزاری مسابقه و تشویق جوانان

جمعیت فرهنگی مذهبی بشارت قدس افتخار دارد با استعانت از خداوند متعال و زیر پرچم ولایت فقیه در راستای اشاعه فرهنگ ناب اسلامی و پاسخ به شبهات اقشار مختلف مردم با هدف از بین بردن مشکلات اقتصادی، فرهنگی، معیشتی، و دینی از طریق جوایزی که در اختیار افراد قرار می دهد عضوگیری نماید. بدین ترتیب با ایجاد یک فضای سالم و امن اقتصادی می توان در راستای فراگیری معارف دینی فرهنگ سازی نمود.

مسابقات به دو صورت سوال چند گزینه ای و سوال تشریحی می باشد.
۱) نحوه اجرای مسابقات گزینه ای

اذان مغرب پنجشنبه تا اذان مغرب جمعه هر هفته زمان مسابقه گزینه ای است.

اذان مغرب پنج شنبه هر هفته یک فایل صوتی ۳ دقیقه ای ( در مبحث های مختلف اجتماعی، اقتصادی، مذهبی و…..) به همراه ۴ سوال ۴ گزینه ای برای عضو ارسال می شود که عضو تا اذان مغرب جمعه روز بعد یعنی ۲۴ ساعت زمان دارد تا فایل را دانلود کرده و به آن گوش دهد و به سوالات پاسخ دهد. افرادی که زودتر از ۱۶۰ ثانیه به سوالات پاسخ دهند ما بقی زمان اضافی برای مسابقات آتی او در نظر گرفته می شود، با گوش دادن مکرر به فایل صوتی ، عضو می تواند به سوالات پاسخ درست دهد.

حجم و زمان فایل ها بسیار کم بوده و با هر سرعت اینترنتی قابل دریافت می باشد.

فایل ها و سوالات به هیچ وجه شبیه به هم نیستند و سامانه به طور هوشمندانه انتخاب می کند سوالات مختلف در یک سطح به مخاطبان مختلف ارسال شود.

جوایز و وام های در نظر گرفته شده هر کدام نیازمند سقف امتیازی است که با کسب آن عضو می تواند از آنها بهرمند شود. لازم به ذکر است غرعه کشی و …. وجود ندارد و تنها با کسب امتیاز، عضو می تواند جوایز خود را دریافت کند و به مراحل بعدی که توضیح داده خواهد شد وارد شود.

در ضمن کانالی در شبکه های مجازی در نظر گرفته شده است که عضو در صورت وجود هر ابهامی پیرامون مسابقه می تواند سوالاتش را مطرح کند.

نیازی به معرفی عضو یا خرید محصول یا پرداخت پول از سوی اعضاء وجود ندارد تنها با شرکت در مسابقات و پاسخ به سوالات کسب امتیاز میسر است.

۲) نحوه اجرای مسابقات تشریحی

اذان ظهر جمعه تا اذان مغرب جمعه هر هفته زمان مسابقه تشریحی است.

اذان ظهر جمعه یک سوال تشریحی برای اعضا ارسال می شود که تا اذان مغرب جمعه ( پایان مسابقه هفتگی ) زمان پاسخ دارند.

سوال تشریحی بر خلاف فایل های شنیداری و سوالات همراه آن که برای هر عضو متفاوت است این سوال بین همه اعضاء مشترک خواهد بود.

عضو می تواند در سه سطر یا ۹۰ کلمه پاسخ خود را ارائه دهد. پس از ارسال پاسخ، تعاریف دیگر اعضا که با کد کاربری شناخته می شوند را مشاهده می کند و به آنها امتیاز مثبت یا منفی می دهد.

براساس امتیازی که خود اعضا به تعاریف داده اند پاسخ ها را سامانه طبقه بندی می کند.

پانصد نفر اول که بالاترین امتیاز را دریافت کرده اند یک امتیاز و یک مدال طلا

هزار نفر بعدی که بیشترین امتیاز را دریافت کرده اند یک امتیاز و یک مدال نقره

هزار نفر بعدی که بیشترین امتیاز را دریافت کرده اند یک امتیاز و یک مدال برنز دریافت خواهند کرد.

ده نفر اول که بالاترین امتیاز را دریافت کرده اند دو امتیاز و یک مدال به همراه یک جایزه ویژه دریافت می کنند.

مدال ها در کسب امکانات ویژه لحاظ می شود و امتیازات بدست آمده به جمع امتیازات آنان اضافه خواهد شد.

جمعیت دخالتی در انتخاب افراد برگزیده ندارد و کاربران بطور طبیعی خودشان برترین ها را انتخاب می کنند، که این امر به نوعی تمرین و آموزش رای گیری هدفمند نیز خواهد بود .

جوایز شامل:

۱- اهدای وام قرض الحسنه بدون بهره و سود

۲- کمک هزینه خرید مسکن

۳- کمک هزینه خرید خودرو

۴- کمک هزینه خرید موتور سیکلت

۵- کمک هزینه تحصیلی

۶- کمک هزینه سفر

۷- کمک هزینه خرید لوازم خانه

و طیف بسیاری از جوایز و امکانات نظیر بیمه های مختلف که همه و همه به صورت رایگان و بدون دریافت پول صورت می گیرد.تمامی موارد فوق تاکنون از محل بودجه شخصی و سرمایه گذاری اعضاء هیات مدیره جمعیت تأمین گردیده است.(برای بالغ بر ۴۵ هزار نفر)

One thought on “نحوه برگزاری مسابقات

دیدگاهتان را بنویسید