خدمات ویژهکمیته مشاورهکمیته های حمایتی

کمیته مشاوره

کمیته مشاوره شامل مشاوره خانواده و مشاوره قضایی و حقوقی میباشد که به شرح ذیل است :

۱ مشاوره خانواده

الف) مشاوره حضوری

بدین صورت که عضو به یکی از مراکز مشاوره که طرف قرارداد موسسه می باشد معرفی می شود و مشاوری امین و متخصص در اختیار وی قرار میگیرد تا نسبت به حل مشکلات و راهنمایی او اقدام نماید.

ب) مشاوره غیر حضوری

بدین صورت که عضو با تماس از طریق پروفایل خود با موسسه ، یا تلفن یا چت آنلاین با مشاورین دینی که در این حوزه تخصص و دانش کافی دارند، مشکلات خود را مطرح می کند.

ج) مشاوره و مددکار

در برخی از خانواده ها که مشکلاتی دارند، شخص سومی (مانند پدر، برادرو….. ) وجود دارد که عامل حل مشکل است .(عضو) می تواند با اطلاع به کمیته مشاوره درخواست کند تا مددکاری امین  در محل حضور پیدا کرده و نسبت به رفع مشکل تلاش خود را انجام دهد.

۲- مشاوره قضائی و حقوقی

الف) عضو می تواند به طریق حضوری با یکی از مراکز مشاوره قضایی طرف قرارداد با موسسه مشکل خود را مطرح کند.

ب) عضو می تواند به روش غیرحضوری سوال خود را بپرسد یا مشکل خود را مطرح کند.

ج) عضو می تواند تقاضای وکیل و راهنما در جهت رفع مشکلات قضایی و حقوقی داشته باشد.

در همه موارد تلاش می شود با رویکرد انقلابی ، با موضوع برخورد شود و نهایت تلاش، در جهت اصلاح ذات البین صورت گیرد.

این خدمات برای اعضا رایگان است مگر اینکه دارای هزینه های قضایی باشد که به عهده خود عضو می باشد ولی بابت خدمات از وی مبلغی دریافت نمی شود.

لازم به ذکر است تمامی امکانات و تسهیلاتی که در اختیار اعضا قرار می گیرد ، به جهت ایجاد انگیزه در آنان و در بر گرفتن طیف وسیع تری از مخاطبان می باشد . بدین منظور جمعیت بشارت قدس تلاش نموده در راستای جنگ نرم و تهاجم فرهنگی بصورت نامحسوس مبارزه کرده و به تربیت ضمیر ناخوآگاه افراد بپردازد، خدمات و جوایز داده شده صرفا جنبه انگیزشی داشته و به گونه ای مهندسی شده تا هم وعده هایی که به عضو داده می شود محقق گردد، هم در توان موسسه می باشد، تا با در نظر گرفتن سن، جنسیت، وضعیت معیشت و اهداف افراد آنان را جذب و مورد آموزش مستقیم و غیرمستقیم قرار دهد.