بیانات مقام معظم رهبریتهاجم فرهنگیجنگ نرمجنگ نرم از دیدگاه علمارهنمودهای رهبری به مسئولین و مردمسخن اندیشمندان

جهاد کنونی جوانان در عرصه تهاجم‌ فرهنگی است

 

حضرت آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید شامگاه جمعه در همایش مهدی یاوران جوان که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، جهاد کنونی جوانان را در مقابله با توطئه‌های دشمن، در عرصه‌های تهاجم‌ فرهنگی عنوان کرد.

این مرجع تقلید اظهار داشت: جوانان هر کشور سرمایه‌های آن کشور محسوب می‌شوند و در این میان جوانان ایرانی با تلاش در عرصه‌های گوناگون نقش به سزایی در پیشرفت و تعالی کنونی ایران امروز داشته‌اند. می‌توان گفت اقتدار کنونی ایران در عرصه های گوناگون علمی مرهون تلاش جوانان است.

وی با اشاره به نقش جوانان در شکل گیری انقلاب اسلامی و نیز ۸ سال دفاع مقدس افزود: حضور جوانان ایرانی و فرهنگ شهادت طلبی آنان در جبهه های ۸ سال دفاع مقدس و در مقابله با تهاجم دشمن، زمینه ساز حفظ تمامیت ارضی کشور در مقابل تهاجم دشمن بود.

حضرت آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به جنگ تحمیلی، حضور جوانان را بیمه‌ای برای حفظ انقلاب دانست و خاطرنشان کرد: در جنگ تحمیلی ایران به تنهایی در مقابل قدرت‌های استکباری که از صدام حمایت می‌کردند، دفاع کرد.

وی تأکید کرد: در این راستا و در جنگ تحمیلی، ۳۵ کشور اسلامی و غیر اسلامی از حملات عراق در عرصه‌های گوناگون نظیر تجهیزات حمایت همه جانبه می‌کردند.

این مرجع تقلید با اشاره به توجه اسلام به نقش جوانان افزود: از صدر اسلام و در دوران پیامبر (ص) عنایات خاصی به جوانان شده و بر اساس روایات ۳۱۳ نفر یاور منجی بشریت را جوانان تشکیل می‌دهند که این نشانه نقش ویژه جوانان در شکل‌گیری و تدوام اسلام است.