بیانات مقام معظم رهبریتهاجم فرهنگیجنگ نرمرهنمود علمارهنمودهای رهبری به مسئولین و مردمسخن اندیشمندان

ترویج«فرهنگ غربی»دشمن علیه ملت ایران

آیت‌الله سید محمد شاهچراغی  با اشاره به دغدغه‌های مقام معظم رهبری درباره هجمه نرم دشمنان علیه ملت و کشورمان اظهار داشت:

امروز دشمنان ملت و نظام ایران اسلامی؛ گزینه فرهنگی را به‌جای گزینه نظامی علیه کشور در دستور کار خود قرار داده‌اند.

وی با اشاره به اینکه مسئله هسته‌ای تنها بهانه‌ای در دست آمریکا و دیگر دشمنان کشورمان برای دشمنی، بهانه‌جویی و کینه‌توزی علیه جمهوری اسلامی ایران بود تصریح کرد: امروز شاهد آن هستیم که با ایستادگی و مقاومت آنان در مذاکرات هسته‌ای، دشمن بعدازاینکه امید خود را از تهدید نظامی علیه ملت ایران ازدست‌داده‌ است؛ به دنبال این است که دشمنی خود را از طریق گزینه فرهنگی و هجمه نرم علیه ایران اسلامی انجام دهد.
نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان با اشاره به اینکه امروز تهاجم فرهنگی و ترویج فرهنگ غلط غربی در جامعه مصداق گزینه فرهنگی دشمن علیه ملت ایران است؛ تحکیم مبانی اعتقادی و اخلاقی در جامعه و نیز ترویج فضایل فرهنگ غنی اسلام ناب را از مهم‌ترین راهکارهای مقابله با این مهم دانست.
آیت‌الله شاهچراغی افزود: ترویج فرهنگ دو فریضه مهم دین مبین اسلام یعنی امربه‌معروف و نهی از منکر می‌تواند راهکارهای مهم و اساسی در مقابله با تهاجم فرهنگی استکبار جهانی علیه ملت بزرگ ایران محسوب شود.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به سخنان اخیر رئیس‌جمهور آمریکا درباره جمهوری اسلامی ایران و نیز اظهارات وزیرامورخارجه این کشور درباره مسائل هسته‌ای کشورمان تصریح کرد: امروز آمریکا درباره ایران دچار تناقض‌گویی شده است.
آیت‌الله شاهچراغی بابیان اینکه آمریکا و مقامات این کشور پیش از توافق نهایی هسته‌ای با کشورمان همواره از اعمال گزینه نظامی علیه جمهوری اسلامی ایران سخن می‌گفتند خاطرنشان کرد: این درحالی است که امروز می‌بینیم رئیس‌جمهور آمریکا درباره گزینه نظامی علیه جمهوری اسلامی ایران با تردید سخن گفته و منافع رژیم صهیونیستی را از حمله نظامی به ایران درخطر می‌بیند.
امام‌جمعه سمنان با اشاره به فرارسیدن هفدهم مردادماه و روز خبرنگار، این روز را به خبرنگاران استان سمنان تبریک گفت.
آیت‌الله شاهچراغی خبرنگاران را هنرمندان جامعه عنوان و خاطرنشان کرد: قلم خبرنگاران باید برای ترویج مبانی اسلام عزیز و مقابله با توطئه دشمنان علیه ایران و اسلام به‌کارگیری شود.
وی رسالت خبرنگاران را رسالت جهادی با قلم و انتشار اخبار مستند دانست و بر انجام درست این وظیفه از سوی جامعه خبری استان سمنان تأکید کرد.